LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëheqjet e akuzat për primaret/ Berisha: Nuk e di çfarë kuptojnë me paracaktim

4 Dhjetor 2022, 21:43, Politikë CNA
Dorëheqjet e akuzat për primaret/ Berisha: Nuk e di çfarë
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar pas dorëheqjeve dhe akuzave për primaret e PD-së.

Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se nuk ka mbështetur asnjë kandidat në veçanti dhe se nuk e di çfarë kuptojnë me paracaktim rivalët.

“Së pari, njëherë në mënyrë absolute nuk ka patur asnjë kandidat të mbështetur nga Sali Berisha dhe as kryesia e PD-së. S’e çfarë kanë kuptuar me paracaktim ata rivalë, nuk e di se cila është. Natyrisht, ky komision që shikoni këtu ka barë një punë të jashtëzakonshme për verifikimin e ankesave të bëra”, theksoi kreu i demokratëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga