LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës/ Kush fiton nga 7 kandidatët

4 Dhjetor 2022, 22:52, Politikë CNA
Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës/ Kush fiton nga
Foto ilustruese

Ka përfunduar pak minuta më parë numërimi i votave në degën 5 të Tiranës për primaret e Partisë Demokratike.

Mësohet se në këtë degë ka fituar Ilir Alimehmeti me 85 vota më shumë se Belind Këlliçi.

Konkretisht Alimehmeti ka marrë 289 vota, ndërsa Këlliçi 204 vota.

Pas tyre vjen Gerti Bogdani me 140 vota, Julian Deda me 21 vota, Adriana Kalaja me 20 vota, si dhe Enkelejda Fejzo dhe Fatmir Merkoçi me nga 2 vota.

Aktualisht po vijon numërimi edhe në degët e tjera të Tiranës./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga