LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largimi i Arben Krajës/ Çfarë e shqetëson Gazment Bardhin?

16 Shtator 2022, 19:28, Politikë CNA
Largimi i Arben Krajës/ Çfarë e shqetëson Gazment Bardhin?
Deputeti Gazment Bardhi

Kreu i SPAK, Arben Kraja, ka qenë shpesh në shënjestër të qeverisë, po ashtu dhe opozitës.

Kjo e fundit e ka akuzuar shpesh herë si të kapur dhe në presion nga kryeministri Edi Rama.

Por pavarësisht se opozita e ka akuzuar se shërben për interesat e Ramës, sot deputeti Gazment Bardhi është shprehur i shqetësuar, për largimin e kreut të SPAK, Arben Kraja, të cilit i mabron mandati në dhjetor të këtij viti.

Sipas tij çdo ndryshim në këtë moment do të ishte ndërhyrje në hetimet që SPAK ka në proces.

 “Lajmet për paracaktimin nga Qeveria të Kreut të ri të SPAK janë shqetësuese. SPAK ka nevojë për nxitje/mbështetje dhe çdo ndryshim në këtë moment do të ishte ndërhyrje në hetimet që SPAK ka në proces, përfshirë megaaferën e inceneratorëve!”, shkruan Gazment Bardhi në Twitter./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga