LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Mbrëmë u ndalua arrestimi i 3 oligarkëve në Tiranë’/ Deputeti bën denoncimin e fortë, pse u tërhoq Prokuroria

15 Shtator 2022, 19:25, Politikë CNA
‘Mbrëmë u ndalua arrestimi i 3 oligarkëve në
Dashnor Sula

Deputeti demokrat, Dashnor Sula, ka bërë një denoncim të fortë gjatë fjalës së tij në Kuvend lidhur me ndërtimet pa leje.

Ai tha se mbrëmjen e djeshme prokuroria e Tiranës ka lëshuar tre urdhra-arresti për tre biznesmenë për ndërtime pa leje në Tiranë, por më pas i kanë tërhequr pasi u është bërë presion.

“Mbrëmë kanë dalë tre urdhra arresti për tre oligarkë për ndërtim pa leje, dhe janë tërhequr se u është bërë presion, ta përgënjeshtrojnë po deshën.

Mua më vjen keq për veten time, për burra e zonja të nderuar, por jo për këta këtu mbrapa.

Ata që bëjnë kate shtesë pa leje, pse nuk u prek njeri por merret një 80-vjeçare… E bëni për të shpëtuar miqtë tuaj, nga skandalet që i denoncoi PD këtu nxorët një VKM. Para se të përfundojnë në burg, i instruktoni dhe u thoni jepni dorëheqjen.

Mbrëmë kanë dalë tre urdhra arresti për tre oligarkë për ndërtim pa leje, dhe janë tërhequr se u është bërë presion, ta përgënjeshtrojnë po deshën”, tha Sula./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga