LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Është ide ruse"/ Bushati: Të dalim nga "Open Balkan"

15 Shtator 2022, 22:12, Politikë CNA

"Është ide ruse"/ Bushati: Të dalim nga "Open

Analisti Andi Bushati thotë se Shqipëria duhet të dalë nga 'Open Balkan' pasi është një ide ruse.

Në emisionin "Now" me Erla Mëhillin, Bushati u shpreh se gjëja më e mirë që mund të bëjë Shqipëria kundër Rusisë është të dalë nga kjo nismë, jo të merret me çështjen e disa mediave që gjoja financohen nga Rusia.

Sipas tij, politika aktuale në Shqipëri mbron aksin Moskë-Beograd.

"Le ta bëjmë një gjë kundër Rusisë, të dalim nga 'Open Balkan' se është ide ruse. Por të merremi me ca media që gjoja financohet nga Rusia, ne kemi kryeministrin tonë që ka nisur një fushatë në Europë dhe thotë mos i bëni sanksione Vuçiçit. Ne kemi politikë shtetërore që mbron aksin Moskë-Beograd", tha Bushati.

Lajmet e fundit nga