LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Shthurja totale e politikës’/ Deputetët që paguhen nga ne, braktisin seancat plenare

15 Shtator 2022, 20:04, Politikë CNA
‘Shthurja totale e politikës’/ Deputetët që paguhen
Foto ilustruese

Gazetari Mentor Kikia, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku ngren shqetësimin për mosprezencën e deputetëve në seancat plenare.

Megjithëse zgjidhen dhe paguhen nga ne, ata lënë karriget bosh edhe kur merren vendime të rëndësishme.

"Një shthurje totale e politikës dhe pushtetit!

I zgjedhim (ashtu si i zgjedhim), i paguajmë dhe ja se çfarë bëjnë. Në një seance plenare, ata lënë karriget bosh. Aty diskutohen dhe miratohen ligje, merren vendime të rëndësishme për vendin dhe qytetarët. Por ata nuk janë!

As qeveria dhe as deputetët. Fare pak kokrra numerohen në sallë. Por kjo është detyra, është puna e tyre, të cilën ata nuk e bëjnë.

Kjo është një shthurje totale e pushtetit Nr 1.

Është një papërgjegjshmëri deri në ekstrem e pushtetit dhe e politikës."/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga