LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët, afera që nuk do të lihet në heshtje

13 Shtator 2023, 15:25, Politikë CNA
Inceneratorët, afera që nuk do të lihet në heshtje
Inceneratori i Tiranës

Inceneratorët janë një nga çështjet me të nxehta, ndërsa gjatë kësaj vere pamë hapa konkretë nga SPAK, i cili sekuestroi landfillin e Tiranës.

Me nisjen e sesionit të ri parlamentar, afera e inceneratorëve është një nga çështjet që nuk do të lihet pezull nga politika.

Deputeti Gazment Bardhi deklaroi pas mbledhjes së përbashkët të opozitës se do të kërkojnë mocion me debat dhe interpelancë me kryeministrin Edi Rama për megaaferën e shekullit.

Mocioni me debat dhe kërkesa me interpelancë me Kryeministrin për inceneratorët është në pritje të caktimit”, tha Bardhi, duke treguar kështu se nuk do të heqin dorë nga denoncimi i inceneratorëve./ CNA

14:00 Politikë

Opozita që na duhet!

Të jesh në opozitë është një zgjedhje, por që palët po...

Lajmet e fundit nga