LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Censi i popullsisë/ Rama-minoriteteve: Nuk do ketë diskriminim, jam krenar për mënyrën se si ju trajtojmë

13 Shtator 2023, 10:46, Politikë CNA

Censi i popullsisë/ Rama-minoriteteve: Nuk do ketë diskriminim, jam

Më 18 shtator nis Censi i Popullsisë dhe Banesave. Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në konferencën hapëse për Censin siguroi minoritetet që nuk do të diskriminohen në asnjë moment.

 

"Legjislacionin e ri për minoritetet e kemi bërë pa na e kërkuar njeri. Jam shumë krenar për mënyrën se si në Shqipëri trajtohen të gjitha minoritetet, pa asnjë diskriminim. Leksione për minoritetet, Shqipërisë nuk i jep dot askush, asnjë vend. Zero!", u shpreh Rama. 

 

 

Lajmet e fundit nga