LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del një tjetër kandidat/ Kë ka gjetur Basha për Lezhën

24 Nëntor 2022, 23:34, Politikë CNA
Del një tjetër kandidat/ Kë ka gjetur Basha për Lezhën
Lulzim Basha

Lulzim Basha ka gjetur kandidatin që do ta çojë në zgjedhjet e 14 majit për Bashkinë e Lezhës.

Burime nga grupi i Bashës bëjnë me dije se në Lezhë Basha ka zgjedhur Sandër Markun si kandidatin e tij.

Deri më tani, janë zbuluar katër kandidatë të Bashës. I pari që konfirmoi se do të garojë në zgjedhje për Bashën ishte Agron Kapllanaj i Mallakastrës.

Ndërkohë, për Kuçovën është kandidat Ilir Koxhaj dhe për Dibrën ish-kreu i Degës së PD-së, Naim Gazidede.

Ndërkohë, kujtojmë se Gaz Bardhi dhe Edi Paloka dështuan të gjenin zgjidhje për të dalë me kandidatë të përbashkët.

Grupi i Bashës është shprehur se do dalë me kandidatët e vet në zgjedhje, teksa PD po zhvillon procesin e primareve./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga