LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet kandidati i Bashës për Kuçovën

24 Nëntor 2022, 22:48, Politikë CNA
Zbardhet kandidati i Bashës për Kuçovën
Lulzim Basha

Pas dështimit të negociatave, Lulzim Basha ka nisur të gjejë kandidatët për zgjedhjet lokale të 14 majit.

I pari që konfirmoi kandidimin është Agron Kapllanaj për Mallakastrën.

Burime nga grupi i Bashës kanë bërë me dije se kandidat për kryetar bashkie për Kuçovën Basha ka zgjedhur Ilir Koxhajn.

Ndërkohë, kujtojmë se Gaz Bardhi dhe Edi Paloka dështuan të gjenin zgjidhje për të dalë me kandidatë të përbashkët.

Grupi i Bashës është shprehur se do dalë me kandidatët e vet në zgjedhje, ndërkohë që PD po zhvillon procesin e primareve./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga