LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I përmendi familjen/ Balluku i kthehet ashpër Spahos: Fokusohu tek e jotja se u bëre hero

24 Nëntor 2022, 21:26, Politikë CNA
I përmendi familjen/ Balluku i kthehet ashpër Spahos: Fokusohu tek e
Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka replikuar në Kuvend me deputetin e Partisë Demokratike, Edmond Spaho.

Balluku ka replikuar me Spahon, pasi ai i ka përmendur familjen.

Ajo i kërkoi deputetit të mos përmendë familjen e saj, ndërsa e ironizoi duke thënë se kryetari i PD-së Sali Berisha do t’i japë medalje si hero.

Replika në Kuvend:

Spaho: Dhe një sqarim të fundit për zonjën Balluku, unë nuk jam marrë asnjëherë me familjarët e dikujt, nuk thua të vërteten kur thua se unë jam marrë me familjarët e tu, më trego rastin dhe unë do të kërkoj ndjesë, unë merrem me sjelljen politike dhe profesionale dhe të paralajmërova për këtë se ke vënë firmën. Njerëzit e familjes tuaj janë të nderuar, nuk i njoh e as më njohin, por kujdes se ke firmosur, e ka praktikë Rama këtë, nuk firmos asnjëherë kur ka gjëra me zarar.

Balluku: Po si e duartroket, për mbylljen e fjalimit. Po sa e përmende familjen time. Mondi fokusohu te familja jote, u bëre hero, do marrësh medalje nga Saliu. Familjen time e ke përmendur 2 seanca më parë. Historitë e hidhura të familjes time i dinë të gjithë, kanë bërë mbi 130 vite internim. Ti nuk ke tagrin të flasësh për familjen time. Ti Ina mos e duartrokit. Ai e ka fiksim të përmendë familjen time. Ju nuk e keni idenë sa krenare jam për familjen time. Ka dhe medikamente për të ulur tempin. Duhet recetë mjekësore./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga