LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputeti i videoskandalit erotik ‘lëshon’ gojën ndaj Ramës/ ‘Iu zgurdulluan sytë nga eksitimi’

24 Nëntor 2022, 15:59, Politikë CNA
Deputeti i videoskandalit erotik ‘lëshon’ gojën ndaj
Deputeti Ervin Salianji

Deputeti i videoskandalit erotik, Ervin Salianji, ka ‘lëshuar’ gojën gjatë fjalës së tij në seancën plenare, ku ka hedhur një sërë akuzash ndaj kryeministrit Edi Rama.

Teksa komentoi fjalorin e këtij të fundit, Salianji nuk u përmbajt as vetë dhe filloi të flasë për eksitimet dhe zgurdullimet e syve të kreut të qeverisë nga marrëveshja e Portit të Durrësit.

Sipas tij, Rama përjetoi zellin e një gomarice që po gëzohej.

“Rama është një ndyraq që ndyu Parlamentin. Ky këtu ndërkohë që Konica jetonte me pension, jeton me supervila. Me avion personal, me miliona euro salltanete. Veprat e Konicës ishin librat, gazetat. Veprat e këtij janë PPP-të, është kanabisi, droga. Pavarësisht se burrë në moshë, u bë ujë nga helmi i tij. E patë gëzimin e brendshëm që kaloi se kalonte kjo marrëveshje. E kishte zellin si një gomaricë që po gëzohej. I eksituar për shkak të asaj që shihte, iu zgurdulluan sytë dhe nuk u mor asnjë moment me argumentin”, theksoi deputeti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga