LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del kandidati i parë i Lulzim Bashës

24 Nëntor 2022, 21:15, Politikë CNA
Del kandidati i parë i Lulzim Bashës
Fotomontazh - Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj

Agron Kapllanaj është kandidati i parë i grupit të Lulzim Bashës për zgjedhjet e 14 majit.

Ka qenë vetë Kapllanaj ai i cili ka konfirmuar kandidaturën e tij për grupin e Bashës në Mallakastër.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai ka dhënë një mesazh për qytetarët dhe njofton mbajtjen e një takimi.

“Të nderuar bashkëqytarë mallakastriotë kudo që ndodheni!

Duke marrë në konsideratë kërkesën tuaj të vazhdueshme për të kandiduar në zgjedhjet e 14 majit 2023, si një detyrim ndaj jush, unë pranova të kandidoj.

Edhe pse e kam bërë shpesh dua ta përsëris puplikisht e sa herë të më jepet mundësia, mirënjohjen time ndaj jush për mbështetjen e pakursyer që më keni dhënë,por dhe bashkëpunimin e shkëlqyer që kemi patur gjatë kohës që kam drejtuar. Mirënjohja ime ndaj jush është dhe do të mbetet e përjetshme, ndaj ju premtoj se asnjëherë nuk kam për t'ju zhgënjyer, por ashtu si përherë do të jem pranë jush për të zgjidhur hallet dhe problemet tuaja. Kam aq shumë gjëra për të ndarë me ju, sa nuk do të mjaftonte ky status edhe sikur të zgjatesha pafund , ndaj ditën e shtunë, më dt. 26/11/2022 ora 14:00 ju ftoj të gjithëve, ju vëllezër dhe motra mallakasriotë, pa asnjë dallim partiak të bashkëbisedojmë në sallën e kinemasë së qytetit.

Me shumë respekt dhe mirënjohje ndaj jush, Agron Kapllanaj”, shkruan ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga