LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cila ishte përgjigjja e policisë për 6 dhjetorin/ Flet Berisha

25 Nëntor 2022, 13:04, Politikë CNA

Cila ishte përgjigjja e policisë për 6 dhjetorin/ Flet Berisha

Kreu i PD-së ka thënë se e ka marrë përgjigjen nga policia për protestën e 6 dhjetorit.

Sipas tij policia ka dhënë përgjigjen që i dikton Rama.

“PD-ja është parti e shtetit ligjor, ka njoftuar policinë.

Kushtetuta e Shqipërisë dhe Gjykata Kushtetuese kanë vendosur, është krejtësisht i panevojshëm autorizimi i policisë.

Ne kemi njoftuar. Cila është përgjigjja? Ajo që dikton Edi Rama, që bëri gjithçka dhe kujtoi se me këtë rast, do shfrytëzojë samitin për të shtypur liritë dhe të drejtat e popullit opozitar.

Ne e parashikuam këtë dhe ndaj thirrëm protestën,” tha Berisha.

Më tej ai ka konfirmuar se ka marrë mbështetjen e plotë nga Ilir Meta për 6 dhjetorin./CNA.al

Lajmet e fundit nga