LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Djersiti si lopë, psherëtiu, lehu”/ “Çmendet” Petrit Vasili

25 Nëntor 2022, 09:20, Politikë CNA

“Djersiti si lopë, psherëtiu, lehu”/

Deputeti i PL-së, Petrit Vasili, ka shfrenuar gjuhën dhe me etiketime të rënda ka sulmuar kryeministritn Edi Rama dhe deputetët socialistë.

Të njëjtët që reagojnë kundër Ramës për gjuhën në Kuvend përdorin vetë po të njëjtën gjuhë madje më të rënda.

“Ky Edi Rama as firmosi as votoi vetë fare për këtë marrëveshjen e hajdutllëkut të Portit të Durrësit!

Mbajti ca fjalime të një drogaxhiu, djersiti si lopë, psherëtiu, lehu dhe mjaulliu dhe ua la këtyre rrypave deputetë, që ta votojnë hajdutërinë e tij 6 miliardë euro të Portit të Durresit.

Nja 70 gjakshprishur, por edhe budallenj deputetë, që u vetpërdoren si bedela që votojnë dhe s'bëjnë as gëk as mëk.

Ky vetëm grabit dhe rrëmben se sa për përgjegjësinë.... atë jua le të tjerëve sa herë është në hall.

Dhe mirë e bën kur të tillë deputetë të pacipë votojnë si bagëti, që u hedhin dy lopata tagji në garazh dhe e përtypin e nuk hapin gojën.

Ptu... turpi i ketij vendi me KM & deputetë rilindjeje”, shkruan Vasili në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga