LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet kryebashkiaku socialist

15 Mars 2023, 21:04, Politikë CNA
Arrestohet kryebashkiaku socialist
Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, është arrestuar nga policia mbrëmjen e sotme.

Burime nga uniformat blu thanë për CNA se ndalimi i është bërë për llogari të SPAK, pas vendimit të gjykatës.

Kryebashkiaku i Bulqizës akuzohet për korrupsion. 

Më parë, Alla është marrë në pyetje nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për të dhënë sqarime për abuzime me tenderat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga