LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Celibashi sfidon grupin e vulës/ “Nxirrni provat që jam i shantazhuar”

15 Mars 2023, 18:06, Politikë CNA

Celibashi sfidon grupin e vulës/ “Nxirrni provat që jam i

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi ka reaguar pas akuzave të grupit të vulës se vendimi i tij për regjistrimin e PD në zgjedhje është politik.

Celibashi në një intervistë për mediat shpëgoj se ka mbi 30 vite eksperiencë në punën e tij dhe nëse të dyja palët mendojnë se besimi që i kanë dhënë për kryerjen e detyrës së tij do të kthehet në qoka atëherë çdo parti politike e ka gabim.  

Ndër të tjera Celibashi ka thënë se për sa kohë PD nuk prova dhe akuzat e tyre janë të pabaza, ata nuk mund ta fajësojnë.

Më tej, ai i ka bërë thirrje që të bëjnë publike provat që tregojnë se ai është i njëanshëm.

Po duhet të ishin të përmbajtur. Nuk jam unë ai që duhet të jap këto këshilla. E kam shumë në vëmendje dhe në çdo aspekt si komisioner, faktin se si jam caktuar në këtë detyrë. Ka qenë një konsensus i PS, i opozitës, përfshirë PD, LSI dhe asaj kohe dhe sot PL. Pas më shumë se 30 vjetësh eksperiencë, besoj se nuk më mungon aftësia për të kuptuar dhe analizuar një fakt të tillë, por nëse dikush prej partisë, në shumicë, apo partitë e opozitës ka menduar se besimin që më dhanë për ta kryer këtë detyrë do t’u kthehet në qoka, e kanë menduar gabim. Të kuptojnë që në fund të fundit ajo që kam vendosur është në përputhje të ligjit. Për ata mund të mos jetë kështu, por për aq kohë sa nuk kanë prova tjetër, nuk kanë arsye të adresojnë akuza, përndryshe të bëjnë publike provat që kanë, që unë jam i shantazhuar apo që punoj për interesat e x apo y personi”, deklaroi ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga