LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Zbulohen partitë që do të regjistrohen si koalicion në KQZ  

15 Mars 2023, 13:47, Politikë CNA
Zgjedhjet e 14 majit/ Zbulohen partitë që do të regjistrohen si
Foto ilustruese

Ditën e sotme do të dorëzohet në KQZ koalicioni i opozitës, ku do të marrin pjesë partitë, PL, PBDNj, PDK.

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, zbuloi gjatë një interviste për mediat se emri i koalicionit me të cilin do të futet PD-ja e Berishës dhe katër parti të tjera në zgjedhjet lokale të 14 majit, me shumë mundësi do të jetë si ajo e 6 marsit, “Shtëpia e Lirisë”.

Kujtojmë se afati i fundit i vendosur nga KQZ për regjistrimin e koalicioneve është 16 marsi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga