LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

70-vjetori i lindjes së Arta Dades/ Luan Rama: Gëzuar nuk mjafton për të thënë gjithë sa duhet

15 Mars 2023, 16:18, Politikë CNA

70-vjetori i lindjes së Arta Dades/ Luan Rama: Gëzuar nuk mjafton

Gazetari Luan Rama ka uruar ish-deputeten socialiste Arta Dade për 70-vjetorin e saj të lindjes me fjalë të ndjera zemre.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Luan Rama e ka cilësuar Daden si një zonjë e fisme, grua të bukur, nënë të mirë dhe një gjyshe të dashur.

Në fund ai i ka uruar edhe 70 vite të tjera si shëmbëlltyrë të mirësisë dhe të bukurisë.

Në 70-vjetorin e lindjes:GËZUAR E MIRA ARTË!

Sot, në datën e lindjes së Arta Dades, GËZUAR është më e pakta fjalë që mund të thuash, edhe pse në shqip nuk ka një fjalë tjetër më të bukur.

Ani pse GËZUAR nuk mjafton për të thënë gjithë sa duhet thënë, Arta Dade është edhe sot zonja e fisme, gruaja e bukur, nëna - nënë e mirë dhe gjyshja - gjyshe e dashur, që meriton urimet më të mira dhe mirënjohjen e të gjithëve.

GËZUAR E MIRA ARTË!

Të paçim edhe shtatëdhjetë mote të tjerë kështu si sot, shembëlltyrë të mirësisë dhe të bukurisë”, shkruan ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga