LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Bashkë fitojmë"/ Opozita e bashkuar regjistron koalicionin në KQZ

15 Mars 2023, 20:33, Politikë CNA

"Bashkë fitojmë"/ Opozita e bashkuar regjistron koalicionin

Partia e Lirisë ka dorëzuar në KQZ kërkesën për regjistrimin në zgjedhje të koalicionin me PBDNJ dhe PDK dhe Partinë Demokratike të Rithemelimit.

Dorëzimi i dokumenteve të regjistrimi në KQZ është bërë nga nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Brahimllari.

Emri i koalicioni është "Bashkë fitojmë".

Këtë koalicion e ka konfirmuar më parë kryetari i Partisë Demokratike gjatë mbledhjes me grupin parlamentar.

Berisha paralajmëroi se sot do të regjistrohej koalicioni i cili do të jetë fitues më 14 maji./CNA.al

 

"Bashkë fitojmë"/ Opozita e bashkuar regjistron koalicionin"Bashkë fitojmë"/ Opozita e bashkuar regjistron koalicionin

Lajmet e fundit nga