LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth një orë takim me grupin parlamentar/ Rama jep porositë për 14 majin

15 Mars 2023, 19:37, Politikë CNA

Rreth një orë takim me grupin parlamentar/ Rama jep porositë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar të PS-së. Mbledhja ka zgjatur për rreth 1 orë.

Mediat raportojnse se në mbledhje është folur për zgjedhjet e 14 majit.

Edi Rama ka kërkuar që çdo deputet të jetë përgjegjës për zonën e tij dhe ka kërkuar angazhim maksimal.

Rama ka dhënë porositë të bashkërendimit të punës ndërmjet deputetëve, drejtuesve politik, kandidatëve dhe ministrave.

Kreu i qeverisë në emrat e kandidatëve për 14 majin ka përmendur emrin e Benet Becit për bashkinë e Shkodrës.

Ndër të tjera mësohet se ditën e nesërme në orën 17:00 Partia Socialiste mbledh Kryesinë./CNA.al

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga