LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prodhuesja e kravatave të Ramës, sulmon PD-në/ E djathta është e paorganizuar

15 Mars 2023, 18:49, Politikë CNA
Prodhuesja e kravatave të Ramës, sulmon PD-në/ E djathta
Ish-deputetja e PD-së, Lajla Përnaska

Ish-deputetja e PD-së, Lajla Përnaska, e cila prodhon kravatat e kryeministrit Edi Rama dhe që ka shpallur kandidaturën për bashkinë e Tiranës, ka sulmuar ditën e sotme Partinë Demokratike.

Përnaska tha në një intervistë me gazetarin Arbër Hitaj se e djathta është jashtë loje.

Sipas saj, PD është e paorganizuar dhe mënyra e vetme që të ndodhë riorganizimi është të hapë dyert për një garë reale.

“E shoh me keqardhje situatën brenda PD-së. Të përfundojë një parti aq e madhe në dyert e gjykatave në vendime e shoh të djathtën të paorganizuar. Një situatë që nuk ka qenë kurrë më parë. E djathta është jashtë loje! E vetmja mënyrë që të riorganizohet, qoftë PD apo qoftë me adresë të re politike është që të hapë garën politike. Të bëhet një garë reale, që të hapë dyert për këdo si brenda dhe jashtë Shqipërisë. Një nga kriteret themelojë është të mos ketë konsumim pushteti në kurriz”, theksoi ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga