LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si qeveriset Shqipëria sipas TV-ve

13 Nëntor 2022, 10:09, Opinione Lutfi Dervishi
Si qeveriset Shqipëria sipas TV-ve
Foto ilustruese

Analisti ka treguar si qeveriset Shqipëria, sipas televizioneve.

Ai ka listuar disa media duke zbuluar këndvështrimin e secilës, në atë se si po qeveriset vendi.

Ja çfarë shkruan Lutfi Dervishi:

TV në garë...

-"Klan" beson se po qeveris vendin;

-"Top Channel" mendon se duhet të qeverisë vendin;

-"Syri TV" tregon se si nuk duhet qeverisur vendi;

-"MCN" gjykon se koncesionarët dhe oligarkët po qeverisin vendin;

-"A2CNN" sugjeron se është më mirë që të huajt ta qeverisin vendin;

-"Euronews": 78% e shqiptarëve mendon se ky vend është i paqeverisshëm;

-"News 24": ky vend ka nevojë që paradite të qeveriset nga qeveria dhe pasdite nga opozita; 

-"ABC" konstaton se ky vend është i sëmurë dhe duhet shtruar në spital;

-"Ora News" nënvizon se ky vend qeveriset nga mafia;

-"BBF" siguron se ky vend qeveriset vetëm me tallava;

-"RTSH" mendon se asnjëherë nuk ka patur problem me qeverisjen e vendit

-"Vizion +" mendon se qeveria ka shumë punë të tjera dhe nuk duhet bezdisur me qeverisjen e vendit;

-"Report TV" raporton se opozita nuk po e qeveris mirë vendin;

-"ERTV" vulos se ky vend nuk ia vlen të qeveriset./ CNA.al

11:20 Opinione Luçiano Boçi

Erdhi dita!

Dita e shumëpritur erdhi! Është ditë shprese e jete. Ditë ...

Lajmet e fundit nga