LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk ishin të dehur, ishin të zemëruar

11 Nëntor 2022, 09:06, Opinione Luçiano Boçi

Nuk ishin të dehur, ishin të zemëruar
Paloka dhe Leskaj nuk ishin të dehur siç mërmërit Rama.

Aspak!

Ishin deri në fyt të mbushur me zemërim e shfrynë dufin e reagimit të ligjshëm dhe jo vetëm te tyrin, ndaj një

Kryeministri gojëndotës, të pacipë dhe arrogant të neveritshëm.

Ata nuk u poqën me Ramën rastësisht si të panjohur në rrugë që të akuzohen paturpësisht se kishin marrë alkol.

Ballafaqimi me të ishte ngjarje që do ndodhte dhe pritja u shkaktua nga sjellja e Ramës.
Shkaktari i zemërimit të tyre ishte vetë Kryeministri banal, i cili nuk ndalet të përdorë fjalor linçues ndaj opozitës.

Pse habitet Rama?

A e di ai se çfarë urrejtje vlon për të në ambientet përtej parlamentit, në të cilat reagimi i Palokës dhe Leskajt do dukej si përkëdhelje?!!!!

Dhe pse shan kaq shumë Rama?

Shan, se i shari të shan - thotë populli!

Shan, sepse kërkon, pa pasur turp nga turpi, të mbulojë ngjarjet korruptive!

Shan, sepse brenda tij ka një dëshirë perverse të shahet nga të tjerët!

Nuk ishin të dehur, ishin të zemëruar, sepse sharjen e ka aleaten e vetë më besnike.
Por përgjigjen e mori siç e meritonte,

Me të njejtën monedhë!

E mori në proporcion të drejte me ato që kishtë vjellë nga goja një ditë më parë, ditë të tëra më parë, muaj e vite me rradhë.

E meritonte dhe me ashpër madje, por le t’i shërbejë si mësim për t’i vënë gishtin kokës e për të mos cënuar opozitën, qytetarët, madje dhe të tijët.

Zemërimi i Palokës dhe Leskajt nuk ishte zemërim i çastit dhe as i vetes së tyre.

Ai është shprehje në një formë ndryshe e zemërimit mbarëpopullor që do derdhet nesër shesheve të Tiranës.

Lajmet e fundit nga