LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Kapter" Irfani rikthehet në aksion

10 Nëntor 2022, 10:45, Opinione Ernest Marku

"Kapter" Irfani rikthehet në aksion

Dje, media e "kapter" Irfanit u rikthye të sulmojë eksponentë të mazhorancës. Në fillim sulmoi publikisht Drejtorin e Doganave dhe Drejtorin e Tatimeve, raste për të cilat më vonë u zbulua se ishin shantazhe publike (të dënueshme nga ligji si vepër penale) për detyrime të papaguara nga shteti.

Dje, kapteri rifilloi sulmin ndaj Ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja. Dikush mund të thotë që është media që ka investiguar dhe jo sulm nga Irfani, por pyetja shtrohet përse kjo media e Irfanit nuk bën një investigim se sa tendera ka përfituar Irfan Hysenbelliu nga shteti, si i ka përfituar këta tendera?

A ka Irfan Hysenbelliu taksa e tatime pa paguar duke përfituar/shpërdoruar direkt e indirekt lekët e taksapaguesve shqiptarë. A investigon kjo media se përse Kapter Irfani ka rihedhur në tregun mediatik një lajm që ka të paktën 8 vite që qarkullon publikisht, madje pa bërë as një investigim minimal, se a janë apo jo sot këta individë në këto pozicione?

Përse kjo media nuk bën investigim se çfarë e lidh Irfanin me institucionin e Ministrisë së Drejtësisë dhe a është shantazhi publik i radhës ndaj Ministrit të Drejtësisë?

Këto janë pyetje dhe investigime që media e Irfanit duhet t’u japë publikisht përgjigje./CNA.al

10:17 Opinione Ditmir Bushati

Intimiteti strategjik!

Në fjalimin përmbyllës të Konferencës për të Ardhmen e Eur...

Lajmet e fundit nga