LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfimi tronditës i Fjolla Morinës/ Reagon ish-i dashuri biznesmen: Shfaqje teatrale tragjikomike

14 Mars 2023, 15:55, Lifestyle CNA
Rrëfimi tronditës i Fjolla Morinës/ Reagon ish-i dashuri
Këngëtarja Fjolla Morina dhe biznesmeni Fisnik Syla

Këngëtarja Fjolla Morina tronditi disa ditë më parë me një rrëfim për vuajtjet që kishte kaluar 3 vitet e fundit.

Mes të tjerash, Fjolla hidhte një sërë akuzash për ish-të dashurin biznesmen, Fisnik Syla, për të cilin pretendon se ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Gjithashtu ajo ngriti akuzat se armën që iu sekuestrua në Kukës në shtator të vitit 2020 ia kishte vënë biznesmeni në çantë.

Për këto deklarata të forta ka reaguar sot vetë Fisnik Syla. Në një intervistë me Erjona Rusin, ish-partneri i këngëtares i cilësoi gënjeshtra këto akuza.

“Shfaqje teatrale tragjikomike me një regji të dobët, nëse e vini re paraqitjen para dy ditëve në rrjete sociale në 'Instagram' kur e nisi rrëfimin me muzikë dhe përfundoi duke qarë që gjoja jeta e vajzës së saj është në rrezik. Ajo është skenariste, regjisore dhe aktore vetë. Si mundesh me fut me zor armën kur kanë qenë 30 policë, kur ka kamera dhe është nën mbikëqyrje. Unë nuk e dija që Fjolla kishte armë me vete, është gjetur nga policia, e ka pranuar fajin e vet, unë kam dalë i pafajshëm. E kemi bërë aty martesën në Maldives, i ka hedhur me dëshirë ato foto, video. Nuk përputhet çfarë ka thënë në rrjete sociale dhe tek emisioni juaj. Ajo ka thënë se e kam marrë me dhunë në Kosovë dhe Maldives, është shumë qesharake dhe përralla për fëmijë, shpif pa asnjë bazë dhe jo vetëm për mua, por edhe për të tjerë”, tha Syla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga