LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gratë dhe vajzat do të mund të dalin "topless" në pishinat publike në Berlin

14 Mars 2023, 09:13, Lifestyle CNA
Gratë dhe vajzat do të mund të dalin "topless" në
Foto ilustruese

Berlini ka vendosur që të gjitha gratë dhe vajzat mund të dalin "topless" në pishinat publike.

Një zëdhënës i operatorit të pishinave publike të Berlinit njoftoi se në pishinat publike të kryeqytetit tani e tutje u lejohet që të lahen "topless" në pishina.

Në dhjetor të vitit të kaluar stafi i një pishine në Berlin i kërkoi një gruaje 33-vjeçare të mbulonte gjoksin.

Ajo refuzoi dhe prandaj e përjashtuan nga pishina. 33-vjeçarja paraqiti më pas një ankesë, duke iu referuar ligjit kundër diskriminimit.

Ky rast tërhoqi vëmendjen në të gjithë Gjermaninë ku grave zakonisht nuk u lejohet që të lahen "topless".

Lajmet e fundit nga