LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çiljeta “braktisi” Berishën/ Stresi: Do e kisha prangosur përgjithmonë

21 Maj 2023, 16:46, Lifestyle CNA

Çiljeta “braktisi” Berishën/ Stresi: Do e kisha

Reperi Arkimed Lushaj i njohur gjerësisht nga publiku si Stresi, ka folur “pa dorashka” për statusin që ka bërë kohë më parë kur shumë personazhe të muzikës mbështetën kryebashkiakun Erion Veliaj për zgjedhjet.

Stresi është shprehur se statusi është keqkuptuar pasi ai nuk kishte asgjë personale me Luiz Ejllin, por me këngëtaren Çiljeta Xhilaga e cila edhe pse dikur ka qenë demokrate, në këto zgjedhje ajo zbuloi se tashmë u kthye në një mbështetëse të kampit socialist.

Stresi: E para është Çiljeta, do e kisha prangosur përgjithmonë, meqë e deshët një emër. Me të parën që do merresha është ajo.

Ronaldo Sharka: Ndoshta nga fakti që Çiljeta bëri këtë ndryshimin kohët e fundit që kaloi nga lali Eri.

Stresi: Dëgjo, politika është hobi, primare është muzika.

Ronaldo Sharka: Po ti je fansi i politikës. Përveç Çiljetës ti ke bërë një postim që ke thënë berishjan deri në vdekje.

Stresi: Po ajo dihet.

Ronaldo Sharka: Njerëzit kanë menduar se është thumb për Luizin.

Stresi: Jo, s’ka të bëjë fare, ajo është e drejta e tij dhe unë respektoj të drejtën e çdo kujt, se unë jam askush të gjykoj…

Ronaldo Sharka: Atëherë e kishe për Çiljetën?

Stresi: Për Çiljetën po./CNA.al

Lajmet e fundit nga