LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eno Popi i emocionon të gjithë me rrëfimin për nënën: Pengu që kam, do kisha një kujtim me të

9 Dhjetor 2023, 08:47, Lifestyle CNA
Eno Popi i emocionon të gjithë me rrëfimin për
Eno Popi

Moderatori i njohur Eno Popi ka rrëfyer detaje nga jeta e tij në “Dancing With the Stars”. Ai tregoi disa momente para ndarjes nga jeta të nënës së tij, informimin për sëmundjen e rëndë dhe kurajon që i jepte vetes. 

Popit i ka ngelur edhe një peng, pse nuk bëri një udhëtim të fundit me nënën e tij, pasi ajo i kishte shumë qejf.

Rrëfimi i plotë:

Ka qenë maji i 2014-ës, një telefonatë nga im atë, na tregon se mamaja ishte diagnostikuar me tumor në pankreas. Është të të lëvizi toka në këmbë. Në javët e fundit mua më është dashur që të mbaj dy portrete, një buzëqeshje shprese dhe dëshire për ta vazhduar jetën dhe kur dilja nga dyert e spitalit, një trishtim i pamatë.Më është dashur të luftoj pikërisht me këtë gjë, për të treguar që do ia dalim ia hidhnim, do bëhet më mirë, edhe pse e dinim që s’do bëhej.

Vazhdimisht e mendoj pse nuk bëmë ne një udhëtim të fundit, kishte shumë qejf të udhëtonte. I thash mirë do të marr unë me makinë, një mundësi për të ndenjur vetëm dhe për të folur.

Data 28-29 nëntor mjekët e kanë pushim, dhe më thanë përpiqu që ta bëni kimioterapinë më herët. Shpresova fort që të bëhej mirë dhe ta mbanim planin tonë të udhëtimit. Rënia ishte e dukshme, krevati i u bë vendi që nuk u çua asnjëherë, ku pastaj zoti e mori pas vetes dhe ai udhëtim i parealizuar, ndonjëherë them me vetëm, pse…

E dinim si do shkonim gjërat por do kishim një moment së bashku, do kishim një kujtim… gjë që unë e humba./CNA

Lajmet e fundit nga