LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Albani është ai që i *** motrën Donaldi”/ Beatrix Ramosaj merr masa ligjore ndaj Bogdos

3 Tetor 2023, 14:29, Lifestyle CNA
“Albani është ai që i *** motrën Donaldi”/
Këngëtarja Beatrix Ramosaj

Këngëtarja Beatrix Ramosaj ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së aktorit Albano Bogdo në emisionin e tij, ku teksa ironizonte faktin që Alban Ramosaj kishte hequr dorë nga muzika e identifikoi atë si djalin të cilit i kishte q*** motrën Donaldi në "Big Brother VIP".

Në një reagim të gjatë në rrjetet sociale Beatrix Ramosaj shkruan se ofendimet, cenimi i dinjitetit apo moralit nuk janë vese që e karakterzojnë ndryshe nga aktori Albano Bogdo.

Këngëtarja shkruan se ky veprim nuk ka lënduar familjarët e saj apo atë vetë, por tregoi injorancën e mashkullit shqiptar që do të ngrejë veten dhe të ulë femrën.

Ndër të tjera bën me dije se nuk është mbyllur me kaq, por po merren masat ligjore ndaj aktorit.  

Ofendimet, cenimi i dinjitetit dhe moralit, e mbi te gjitha shpifjet nuk jane vese te cilat me karakterizojne. Por ndryshe nga une, zoteria Albano Bogdo i zoteroka keto vese dhe i shfaq ato gjithe krenari duke i fshehur nen petkun e "komedise satirike".

Por une doja t'i thoja qe me ato fjale denigruese dhe te paverteta nuk me ka lenduar mua, as vellain e as familjen time nese ky ka qene qellimi tij, sepse kemi vite e vite qe jetojne realitetin e hidhur te showbizit shqipetar e tashme jemi imun ndaj tij.

Me kete qendrim ti ke lenduar vajzat e grate shqiptare qe kerkojne inspirim e shprese ne Shqiperi! Ti me kete qe ben e mbyt ate dhe tregove dhe njehere injorancen e mashkullit shqiptar qe do te ngrej veten duke ulur femren!

Sa per kontributin tone ne muzike, zoterise ne fjale do t'i duhet te kthehet shume prapa ne kohe nese vertet do te analizoj nga fillimi se cfare arti i kemi dhene une dhe vellai im, Albani, muzikes shqipetare.

Ndersa per te tjerat, masa ligjore po merren.

P.S.

E vleresoj mbeshtetjen e jashtezakonshme qe me keni dhene mua dhe famijes time keto dite. Ju falenderoj te gjitheve!”, shkruan Ramosaj./ CNA

“Albani është ai që i *** motrën Donaldi”/

Lajmet e fundit nga