LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Media italiane jehonë vokalit të Soni Malajt, ja reagimi i saj  

28 Shtator 2023, 15:56, Lifestyle CNA

FOTO/ Media italiane jehonë vokalit të Soni Malajt, ja reagimi i saj

Këngëtarja Soni Malaj së fundmi është kthyer në vëmendje të publikut dhe të mediave pas performancës së saj në Merano të Italisë.

Publiku ka shijuar zërin e saj, por dhe është habitur për vokalin që ajo zotëron.

Media e njohur italiane “Rai” i ka kushtuar një artikull Sonit, ku ndër të tjera shprehet se ylli shqiptar ndezi skenën me performancën e saj.

“Notat e Soni Malaj, yllit të muzikës shqiptare, kanë elektrizuar mbi 10.000 spektatorë”, - thuhej në artikull.

Ndërsa Soni Malaj e ka ndarë këtë moment në "Instagram"-in e saj ku shprehet:

“Faleminderit televizionit shtetëror italian, Rai, për komentet aq pozitive mbi performancën time në Merano”.

Soni Malaj prej më shumë se dy dekadash numëron dhjetëra hite. Ajo ka spikatur në çdo dalje të saj televizive./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SONI MALAJ ???? (@soni_malaj)

Lajmet e fundit nga