LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Zot mos na provo"/ Noizy reagon për ngjarjet në veri të Kosovës: Jam i gatshëm...

25 Shtator 2023, 14:44, Lifestyle CNA

"Zot mos na provo"/ Noizy reagon për ngjarjet në veri

Ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në veri të Kosovës, ku u vra efektivi Afrim Bunjaku nga një grup serb i armatosur, ka sjellë reagime të shumta në rrjet. 

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe Rigles Rajku, i njohur si Noizy, i cili jo vetëm që i ka shprehur ngushëllimet familjes dhe miqve po është shprehur i gatshëm në rast se është nevoja që t’i bashkohet ushtrisë së Kosovës kundër serbëve. 

“Zot mos na provo…por nëse duhet jemi gjithmonë të gatshëm. Jam shumë i sigurt”, shkroi Noizy në një postim në "Instastory". 

 

"Zot mos na provo"/ Noizy reagon për ngjarjet në veri

Një ditë pas vdekjes, policit të vrarë nga terroristët serbë, Afrim Bunjaku, i është dhënë urdhri “Hero i Kosovës”.

Presidentja Vjosa Osmani tha me këtë rast se rreshteri policor, Afrim Bunjaku, ra në mbrojtje të rendit, ligjit, integritetit territorial dhe sovranitetit të Republikës së Kosovës.

Ndërkohë Policia e Kosovës ka vrarë 4 nga agresorët në komunën e Lepasoviqit./CNA

 

Lajmet e fundit nga