LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetarja zbulon të vërtetën rreth mbiemrit të saj Lekatari/ Detaji që nuk e kishte treguar më parë

20 Shtator 2023, 11:01, Lifestyle CNA
Gazetarja zbulon të vërtetën rreth mbiemrit të saj Lekatari/
Zhaklina Lekatari

Gazetarja Zhaklin Lekatari, ka treguar një detaj nga familja e saj që nuk e kishtë ndarë më parë në daljet e saj televizive.

Gjatë një interviste në "A show", ajo tha se familja e saj është e vetmja me mbiemrin Lekatari.

Zhaklin tregoi se katragjyshi i saj e ndryshoi emrin në Zak Lekatari dhe kështu vijoi trashëgimia brez pas brezi deri tek ajo.

“Mbiemri Lekatari është mbiemër që i përket vetëm familjes tonë sepse familja e babait tim ka ardhur në fund të shekullit të kaluar nga Ulqini. Ne ende nuk e kemi zbuluar se pse kanë ardhur,  pse janë zhvendosur, çfarë ka ndodhur. Nëse kanë ardhur në Shqipëri sepse donin të merrnin anijet dhe të largoheshin në Amerikë, apo të qëndronin në Shqipëri, apo ndoshta sepse janë dëbuar, këtë nuk e kemi zbuluar. Kemi zbuluar vetëm faktin që katragjyshi ynë që ka ardhur, i cili quhet Pet Tabaku e ndërroi emrin e vet në Zak Lekatari dhe kështu është vazhdimësia jonë me Zak dhe Mihal Lekatari deri tek unë”, tha Zhaklin./ CNA

Lajmet e fundit nga