LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishte në kulmin e famës/ Komediani Russell Brand akuzohet për përdhunim e sulm seksual

16 Shtator 2023, 21:36, Lifestyle CNA

Ishte në kulmin e famës/ Komediani Russell Brand akuzohet për

Komediani dhe aktori Russell Brand është akuzuar për përdhunim, sulme seksuale dhe abuzim emocional në një hetim të Sunday Times dhe Channel 4 Dispatches - akuza që ai i mohon, raporton Sky News.

Katër gra kanë bërë akuza për sulme seksuale midis 2006 dhe 2013, ndërsa ai ishte në kulmin e famës së tij, sipas gazetës.

Sunday Times raporton se të tjerët kanë bërë një sërë akuzash për sjelljen kontrolluese, abuzive dhe grabitqare të Brand .

Në një video të publikuar brenda natës në YouTube, Brand mohoi "akuzat shumë të rënda kriminale" që ai tha se do të bëheshin kundër tij nga një gazetë dhe kompani televizive.

Në videon e titulluar "Pra, kjo po ndodh", aktori i humorit mohoi pretendimet që ai i përshkroi si "një seri sulmesh jashtëzakonisht të egra dhe agresive".

Sipas artikullit të Sunday Times, një nga akuzuesja e Brand pretendon se ajo ishte 16 vjeçe dhe ende në shkollë kur ata filluan një lidhje, pasi ishin takuar me njëri-tjetrin.

Një tjetër grua pretendon se është përdhunuar nga Brand në shtëpinë e tij në Los Anxhelos.

Gazeta me detaje pretendon se ajo u trajtua në një qendër të krizës së përdhunimeve në të njëjtën ditë dhe i dërgoi atij një mesazh më pas duke thënë: "Kur një vajzë thotë JO, do të thotë jo".

Një grua e tretë pretendon se ai e sulmoi seksualisht në shtëpinë e tij në Hollyëood, pasi dyshja u takuan në Alkoolistët Anonimë./ CNA

Lajmet e fundit nga