LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Angelina Jolie shkruan shqip/ "Jam e lumtur"

19 Shtator 2023, 14:05, Lifestyle CNA
Angelina Jolie shkruan shqip/ "Jam e lumtur"
Angelina Jolie, aktore

Aktorja me famë botërore, një nga emrat më të dashur të kinematografisë, Angelina Jolie, ka shkruar librin e saj me titull “Njihni të drejtat tuaja dhe kërkojini ato”.

Ky libër vjen i përkthyer në disa gjuhë përfshirë dhe në gjuhën shqipe.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë aktorja, e cila ka publikuar vëllimet në rrjetin e saj social "Instagram", ku i renditur ndodhet libri i saj i përkthyer në gjuhën shqipe.

Aktorja Angelina Jolie thotë se është e lumtur që libri është publikuar në Shqipëri, Kosovë, Poloni, Rumani dhe Moldavi. 

Për t’i kërkuar të drejtat tuaja, duhet t’i njihni ato. Neni 42 i Konventës për të Drejtat e Fëmijëve i detyron qeveritë të sigurohen që fëmijët dhe prindërit të jenë të vetëdijshëm për parimet dhe të drejtat e mbrojtura me konventë.

Jam e lumtur që libri ynë për të drejtat e të rinjve tani është publikuar në Shqipëri, Kosovë, Poloni, Rumani dhe Moldavi, dhe ua dërgoj respektin tim të gjithë aktivistëve/eve që mbrojnë të drejtat e fëmijëve në rajon dhe që përdorin të drejtën e tyre të jenë të zëshëm”, shkruan ajo krahas në rrjetet sociale./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolie)

Lajmet e fundit nga