LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Take That" rikthehet fuqishëm/ Grupi britanik sjell një album dhe organizon turne

23 Shtator 2023, 15:15, Lifestyle CNA

"Take That" rikthehet fuqishëm/ Grupi britanik sjell një

Take That, një nga grupet më të njohura britanike të të gjitha kohërave, është rikthyer fuqishëm.

Take That është rikthyer me një album muzikor të quajtur “This Life”, që pritet të publikohet më 24 nëntor. Ky album i ri është i nënti i grupit muzikor shumë të dashur nga publiku.

Për të prezantuar albumin e tyre, Take That do të zhvillojnë një turne në stadiume dhe arena, konkretisht me 29 aktivitet në 15 qytete të Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës.

Ky turne, i cili sjell bashkë treshen Gary Barlow, Mark Oëen dhe Hoëard Donald do të zhvillohet mes prillit dhe qershorit të vitit të ardhshëm. Grupi do të shoqërohet nga i ftuari special, Olly Murs.

Take That janë të njohur për produksionet e tyre të mëdha dhe shfaqjet e jashtëzakonshme live. Ata gjithashtu mbajnë rekordin për performanca më të shumta në “The O2” të Londrës, ku në total kanë pasur 34 koncerte.

"Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për albumin e ri - ka një ndjenjë të bashkimit, pavarësisht nëse jemi ne që rikthehemi së bashku si grup apo njerëz që duan lidhje në jetën e tyre. Jemi të emocionuar për këtë kapitull të ri!", u shpreh ai.

Në këtë turne të ri, pritet që të ketë shitje record të biletave.

Albumi i ardhshëm “This Life” vazhdojnë të ushqejnë trashëgiminë e një prej grupeve më të suksesshme në historinë angleze, me më shumë se 45 milionë disqe të shitura në mbarë botën dhe 12 këngë në Mbretërinë e Bashkuar.

Datat e turneut 2024 janë:

E shtunë 13 Prill: Sheffield Utilita Arena

E diel 14 Prill: Sheffield Utilita Arena

E premte, 19 prill: Arena e parë direkte e Leeds

E shtunë 20 Prill: Arena e parë direkte e Leeds

E hënë 22 Prill: Dublin 3Arena

E martë 23 prill: Dublin 3Arena

E enjte 25 Prill: Londër The O2

E premte 26 prill: Londër The O2

E shtunë 27 prill: Londër The O2

E martë 30 prill: Londër The O2

E premte 03 maj: Glasgow OVO Hydro

E shtunë 04 maj: Glasgow OVO Hydro

E diel 05 maj: Glasgow OVO Hydro

E martë 07 maj: Manchester Co-op Live

E mërkurë 08 maj: Mançester Co-op Live

E premte 10 maj: Manchester Co-op Live

E shtunë 11 maj: Manchester Co-op Live

E martë 14 maj: Birmingham Utility Arena

E mërkurë 15 maj: Birmingham Utilita Arena

E premte 17 maj: Birmingham Utilita Arena

E shtunë 18 maj: Birmingham Utilita Arena

E premte 24 maj: Stadiumi i Middlesbrough Riverside

E diel 26 maj: Stadiumi Nottingham The City Ground

E martë 28 maj: Norwich Carroë Road Stadium

E enjte 30 maj: Stadiumi Milton Keynes MK

E shtunë 01 qershor: Stadiumi i Southampton St Mary's

E martë 04 qershor: Stadiumi i Plymouth Home Park

E enjte 6 qershor: Stadiumi Swansea.com

E shtunë 08 qershor: Stadiumi Bristol Ashton Gate/ CNA

Lajmet e fundit nga