LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Shkodra Internacional Food Event'/ Spahia: Eksperiencë unike! Të pranishëm emrat më të mëdhenj të kulinarisë italiane

13 Korrik 2022, 17:30, Kulturë CNA
'Shkodra Internacional Food Event'/ Spahia: Eksperiencë unike!
Kryetari i Bashkisë së Shkodrës Bardh Spahia

Në Shkodër do të organizohet eventi madhështor 'Shkodra Internacional Food Event', në datat 14, 15 dhe 16 korrik.

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës, Bardh Spahia, e ka quajtur një eksperiencë unike pasi Shkodra do të kthehet në një festë të madhe ku rreth 30 bare dhe restorante me shefat e tyre do të bashkojnë forcat për të na treguar një anë të Shkodrës që mezi presim ta zbulojmë.

Sipas Spahisë, ky është një event që ka marrë një jehonë të madhe mediatike edhe në Itali pasi sheh të angazhuar si bashkorganizator disa emra të mëdhenj si shefi Carlo Zari i cili ka gatuar për çiftin Obama, Armanin, Sofia Loren, Ferrarin etj.

"Event i cili synon ta kthejë Shkodrën në pilkë referimi dhe këtë aktivitet në një ngjarje gastronomike të cilën synojnë nga sivjet në një ngjarje të përvitshme me epiqendër në Shkodër.Nga datat 14, 15 dhe 16 korrik Shkodra do të kthehet në një festë të madhe ku rreth 30 bare dhe restorante ku shefat e tyre do të bashkojnë forcat për të na treguar një anë të Shkodrës që mezi presim ta zbulojmë.

Është një event që ka marrë një jehonë të madhe mediatike edhe në Itali pasi sheh të angazhuar si bashkorganizator disa emra të mëdhenj si shefi Carlo Zari i cili ka gatuar për çiftin Obama, Armanin, Sofia Loren, Ferrarin etj.

Është një personazh i cili promovon kulinarin në shumë shtete dhe kryesisht atë italiane. Kemi edhe një emër kritikun më të madh të kulinarisë italiane, Raspeli dhe padyshim do të kemi një prezencë të rëndësishme nga shteti fqinj të gazetarëve të Corriere Della Sera etj. Do të jetë një eksperiecë unike", tha Spahia./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga