LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arti në zi/ Humb jetën regjisorja e njohur

23 Qershor 2022, 13:55, Kulturë CNA
Arti në zi/ Humb jetën regjisorja e njohur
Foto ilustruese

Ditën e sotme është ndarë nga jeta regjisorja e njohur, Vjosa Berisha.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai njofton se regjisorja u nda nga jeta në spitalin University College Hospital, në Londër.

“Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital, në Londër. Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë. Familjet Berisha dhe Istrefi”, shkruan Fatos Berisha.

Ndërkohë, kujtojmë se Vjosa Berisha ka bërë një betejë të gjatë me sëmundjen e kancerit dhe herë pas here ka dhënë mesazhe motivuese dhe forcë për të gjithë ata që kanë fatin e keq ta përjetojnë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga