LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rikthimi i publikut tek kinemaja/ Në Tiranë nis “Dea Film Festival”

23 Qershor 2022, 18:27, Kulturë CNA
Rikthimi i publikut tek kinemaja/  Në Tiranë nis  “Dea Film
Dea Film Festival

Nga 23 qershori deri 28 qershor, do të ekranizohen filma nga kinematografia ndërkombëtare në edicionin e 9-të të "Dea Film Festival". 

39 filma nga 29 vende të botës do të shfaqen për 5 ditë në kryeqytet. 

Kinemaja jonë do të prezantohet me filmin e Jonid Jorgjit, “Dy luanë drejt Vencias” dhe ditën e enjte do të nisë me një bashkëprodhim boshnjako–malalzezo-serb. 

Tematika kryesore e festivalit 9-vjeçar, kësaj here është humanizmi, teksa kineastët synojnë të rikthejnë publikun tek kinemaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga