LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Homazh Ukrainës në Mik Festival”, Inva Mula, artistja me nënë ruse: Mesazhi im, humanizmi

1 Korrik 2022, 22:52, Kulturë CNA
“Homazh Ukrainës në Mik Festival”, Inva Mula, artistja me
Inva Mula

Inva Mula do të mbajë në datat 29, 30 dhe 31 në korrik në Korçë edicionin e Pestë të festivalit MIK, ku artistë shqiptarë e të huaj janë pjesë e koncerteve në disa vendndodhje që nga Prespa, në teatër deri në pazarin e qytetit që sjell Elina Dunin me koncert unik, Emily Rose, etj.

“Mendoj që muzika klasike është boshti i këtij festivali dhe i jep tonin këtij festivali. I kam bërë thirrje një artisteje shumë të mirë franko-amerikane, Emily Rose, që ka një sukses të jashtëzakonshëm dhe vjen më një repertor që është operistik dhe jazz”./CNA.al

“Homazh Ukrainës në Mik Festival”, Inva Mula, artistja me

Lajmet e fundit nga