LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau babanë/ Djali nga Divjaka, me precedentë penalë

6 Korrik 2022, 16:56, Kronika CNA
Vrau babanë/ Djali nga Divjaka, me precedentë penalë
Foto nga vendngjarja

Të tjera detaje kanë dalë në dritë për ngjarjen e rëndë që u regjistrua në fshatin Remas të Divjakës, ku djali vrau babanë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se Andrea Stase është zënë me të atin 85-vjeçar Mitër Stase. Konflikti mes tyre është përshkallëzuar dhe djali ka mbytur të atin me duar.

Andrea Stase nuk është një emër i panjohur për policinë, pasi ka qenë me precedentë penalë të mëparshëm.

Mediat raportojnë se autori ka qenë i dënuar në Itali dhe vetëm para pak kohësh ka dalë nga burgu.

Ai ka kryer 13 vite burg, ndërsa ende nuk dihet vepra penale për të cilën akuzohej.

Ndërkohë, blutë kanë bërë të mundur arrestimin e tij pas vrasjes së babait, ngjarje e cila dyshohet të ketë ndodhur për motive të dobëta./ B.A. - CNA.al

Vrau babanë/ Djali nga Divjaka, me precedentë penalë
Foto nga vendngjarja

Lajmet e fundit nga