LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deri në 1700 € për një varr/ Kush është drejtori i ‘Tufinës’ që u arrestua bashkë me 8 zyrtarët e tjerë

6 Korrik 2022, 12:07, Kronika CNA
Deri në 1700 € për një varr/ Kush është drejtori i
Foto ilustruese

Janë zbardhur detaje të reja nga aksioni i madh që po zhvillohet në Tiranë nga Prokuroria dhe Krimi Ekonomik.

Mes 8 zyrtarëve të arrestuar është dhe drejtori i varrezave të Tufinës në Tiranë.

Bëhet fjalë për Elidor Ndinin.

Ai akuzohet se ka abuzuar me hapësirën e varrezave, duke caktuar çmimin për një vend varrim deri në 1.700 euro, me çmimet që  varionin nga 50 deri 200 mijë lekë të rinj për një vend në varreza.

Arrestimi i drejtorit të varrezave të Tufinës dhe i tetë zyrtarëve të tjerë është bërë në kuadër të operacionit të zhvilluar nga Drejtoria Vendore e Policisë dhe seksioni i Krimit Ekonomik./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga