LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bëri masë lavatriçja e larjes së filmave”/ Mjeku tregon si ra zjarri në spitalin e Fierit

6 Korrik 2022, 11:08, Kronika CNA
“Bëri masë lavatriçja e larjes së filmave”/
Foto ilustruese

Zbardhen detaje të reja nga zjarri në spitalin e Fierit.

Mësohet se zjarri ka nisur në sallën e grafisë. Në një deklaratë për mediat, mjeku imazherist, Aristotel Kusta, ka treguar dhe momentet e rënies së zjarrit në spital.

“Quhet lavatriçe e larjes së filmave, që ka bërë masë. Flakët ranë përpara një ore. Bëri masë dhe shkaktoi flakë dhe aty kishte edhe rafte të larjes së filmave.

Janë dëmtuar materiale. Pajisjet kanë dalë jashtë funksionit”, ka thënë mjeku./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga