LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U arrestua për shpërdorim detyre/ Apeli liron inxhinierin e ASHK në Sarandë

5 Korrik 2022, 09:58, Kronika CNA
U arrestua për shpërdorim detyre/ Apeli liron inxhinierin e ASHK
Erliton Ymeri

Erliton Ymeri, 37 vjeç, ish-specialist në sektorin e hartografisë në ASHK Sarandë, ka lënë dje qelitë e paraburgimit të Sarandës ku ndodhej i arrestuar për “shpërdorim detyre” prej 24 marsit në kuadër të operacionit “Heshtja 2”.

Gjykata e Apelit Gjirokastër ka zëvendesuar masën e sigurimit për të, nga “Arrest në burg” në “Arrest në shtëpi”.

Ymeri akuzohet se së bashku me 4 kolegë të tjerë, nga të cilët aktualisht dy ndodhen në paraburgim, një në shtëpi e një tjetër në kërkim, kishin legalizuar dhe më pas hipotekuar një lokal në zonën turistike të Sarandës edhe pse për të kishte një urdhër prishje të IMT-së Sarandë./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga