LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Qëlloi me armë drejt komshiut pas sherrit për pronën/ Arrestohet 37-vjeçari në Belsh

6 Korrik 2022, 10:21, Kronika CNA
Qëlloi me armë drejt komshiut pas sherrit për pronën/
Foto ilustruese

Një 37-vjeçar me inicialet D. H., banues në Belsh, është vënë sot në prangat e policisë.

Ky shtetas është arrestuar pasi gjatë ditës së djeshme pas një konflikti për motive pronësie me shtetasin K. C., dyshohet se ka qëlluar një herë me armë zjarri pistoletë.

Njoftimi i policisë

Elbasan- Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Cërrik kapën dhe ndaluan shtetasin D. H., 37 vjeç, banues në fshatin Çepe, Belsh, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”, “Kanosja” dhe “Prishja e qetësisë publike.

Ky shtetas, ditën e djeshme, në fshatin Çepe, Belsh, gjatë një konflikti për motive pronësie me shtetasin K. C., dyshohet se ka qëlluar një herë me armë zjarri pistoletë në ajër dhe më pas është larguar./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga