LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Më shumë krime gjatë 2021/ Listën e çështjeve e kryeson Tirana

5 Korrik 2022, 12:51, Kronika CNA
Më shumë krime gjatë 2021/ Listën e çështjeve e
Foto ilustruese

Mbi 21 mijë persona kanë pasur problem me drejtësinë penale gjatë vitit 2021.

Nga paditë e paraqitura, vetëm rreth 15 mijë janë marrë parasysh nga gjykatat.

Vitin e shkuar gjykatat e shkallës së parë kanë dhënë mbi 11 mijë vendime, 76% e të cilave kanë qenë për krime dhe 23% për kundravajtje penale që dënohen me gjobë.

Kimet kundër shtetit, sigurisë publike dhe pronës, zënë vendin kryesor në çështjet të shqyrtuara nga gjykata./euronews 

Lajmet e fundit nga