LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohen 10 hektarë pyje në Krujë/ Zjarri dyshohet i qëllimshëm

5 Korrik 2022, 13:17, Kronika CNA

Shkrumbohen 10 hektarë pyje në Krujë/ Zjarri dyshohet i

Një sipërfaqe e madhe me pyje e shkurre në Krastën e Krujës, është është përfshirë nga flakët.

Zjarri deri tani ka shkrumbuar mbi 10 hektarë pyje dhe vijon të avancojë duke u përhapur me shpejtësi.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.

Dy grupe të forcave zjarrfikëse te Krujës janë në terren, duke u përpjekur të lokalizojnë flakët.

Shuarja e flakëve mbetet mjaft e vështire për shkak të terrenit dhe mungesës së rrugës për ndërhyrjen e mjeteve zjarrfikëse.

Lajmet e fundit nga