LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rrezikoi mbytjen në det/ Transportohet drejt spitalit në gjendje të rëndë një grua në Vlorë

6 Korrik 2022, 09:51, Kronika CNA
Rrezikoi mbytjen në det/ Transportohet drejt spitalit në gjendje
Foto ilustruese

Një pushuese rrezikoi të mbytej, teksa po lahej në det në afërsi të “Plazhit të Vjetër”.

Mësohet se ajo është mundur të nxirret në breg nga pushuesit e tjerë, të cilët i kanë dhënë dhe ndihmën e parë.

50-vjeçarja është transportuar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 08:40, në afërsi të “Plazhit të Vjetër”, një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 50 vjeçe, ka rrezikuar të mbytet në det.

Kjo shtetase është transportuar në spitalin e Vlorës dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga