LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi makabër në Lushnje/ Policia jep detajet e para

6 Korrik 2022, 15:52, Kronika CNA
Krimi makabër në Lushnje/ Policia jep detajet e para
Foto ilustruese

Policia ka publikuar informacion paraprak për ngjarjen që ka tronditur pasditen e sotme fshatin Remas të Lushnjes.

Blutë bëjnë me dije se kanë gjetur pa jetë në banesë 85-vjeçarin Mitër Stase, i cili dyshohet se është mbytur nga djali i tij Andrea Stase.

Në trupin e viktimës janë gjetur shenja dhune, ndërsa raportohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për motive të dobëta.

Aktualisht, policia ka shoqëruar autorin e ngjarjes, Andrea Stase.

“Sot më datë 06.07.2022, është gjetur në banesë pa shenja jete dhe me shenja dhune, shtetasi M. S., 85 vjeç, banues në Remas, Divjakë.

Nga hetimet paraprake autor i dyshuar i vrasjes së 85-vjeçarit dyshohet se është djali i tij, shtetasi A. S., 58 vjeç, i cili dyshohet se për motive të dobëta e ka mbytur.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Divjakë shtetasi A. S., dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga