LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë/ Zbardhet pista kryesore e hetimeve

29 Shtator 2022, 18:04, Kronika CNA
Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë/ Zbardhet pista kryesore e
Foto ilustruese

Janë zbardhur të tjera detaje lidhur me vrasjen e 44-vjeçarit Pjetër Kola nga Lezha në Qafë-Qele të Pukës.

Mësohet se pista kryesore  e hetimeve është ajo e prishjes së pazareve për lëndë narkotike.

Për këtë vrasje janë shoqëruar në komisariat 4 persona, por janë lënë sërish të lirë pasi janë marrë në pyetje.

Policia po vazhdon kërkimet për gjetjen e autorit që u identifikua një ditë pas vrasjes, Maltin (Anton) Gjininga Lezha.

Kola u vra mbrëmjen e 27 shtatorit me një plumb në bark. Ai i dërgua i plagosur nga i vëllai dhe një person tjetër në Qendrën Shëndetësore të Vaut të Dejës.

Më pas mjekët e nisën për në spitalin e Shkodrës, ku dhe ndërroi jetë gjatë ndërhyrjes kirurgjikale./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga